close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

Chamber Mentoring for International Growth

23.03.2018

Chamber Mentoring for International Growth je iniciativa propagovaná Unioncamere a uskutečněná díky Fondo Intercamerale di Intervento (Intervenční mezi-komorový fond), koordinovaná Assocamerestere, ve spolupráci italským komorovým systémem a italskými Komorami v zahraničí.

Projekt nabízel vybrané skupině italských firem možnost využívat bezplatnou podporu Mentora, který je zároveň odborníkem, reprezentovaným kvalifikovaným manažerem nebo úspěšným podnikatelem italského původu působícího v zahraničí, s důkladnou znalostí mechanismů internacionalizace a zahraničního trhu, v němž působí.

Projekt navrhoval nový přístup ke vzdělání, v němž Mentor, zkušený reprezentant vybraný italskými komorami v zahraničí v zúčastněných zemích na základě dobrovolných kandidatur a Mentee, subjekt působící v Itálii s menšími zkušenostmi, připravovali návrh plánu na rozšíření dovedností Mentee v různých pracovních oblastech, souvisejících s internacionalizací.

Mentor představil tedy významnou roli, která přesahl klasické poradenské služby. Mentor a Mentee spolu komunikovali na dálku, minimálně 30 hodin prostřednictvím virtuálních setkání po dobu v rozmezí od října 2017 do května 2018, v závislosti na čase a způsobem, které si sami definovali, s konkrétním cílem realizovat vhodný a užitečný plán rozvoje pro italskou přijímající společnost (společnost Mentee). Pracovní činnosti mohli se týkat výrobních, obchodních nebo organizačních aspektů trhu v oblastech, v nichž je Mentor odborníkem.

Projekt byl realizován s podporou intervenčního mezi-komorového fondu (Fondo Intercamerale di Intervento) od Unioncamere.

Mentor/Mentee:

Achille Bucci / Csc Centro Servizi Impresa Srl

Fabio Bini / Bri.mac Service Srl, Campana snc

Fabio Giacobbi / Marcozzi Gabriele & C snc

Filippo Falcinelli / Botalla Srl

Stefano Burani / Salumificio Marchisio Srl

right
left
Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin