close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

DESK AIdAM – Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku

01.01.2019

DESK AIdAM - Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku

Italsko-česká komora (Camic) jako zástupce Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku (AIdAM) v České republice reprezentuje italský Průmysl 4.0 v ČR.

Hlavním cílem zastoupení je posílit průmyslovou spolupráci mezi ČR a Itálií v odvětvích automatizace a mechatroniky. Ty jsou zásadní v přechodu na nové výrobní postupy známé jako Průmysl 4.0. „V rámci dohody s AIdAM připravíme Program rozvoje, který se bude týkat odvětví automatizace, mechatroniky a automobilového průmyslu. Tato odvětví již dnes tvoří polovinu zahraničního obchodu mezi ČR a Itálií,“ řekl předseda G. Pinciroli.

Camic pro členské firmy AIdAMu vyhledává na českém trhu nové obchodní příležitosti v oboru strojírenství, mechatroniky, automatizace a mechanizace výroby. Navazuje kontakty s českými výrobními firmami, pro které nabízí konkrétní řešení jejich potřeb, organizuje obchodní schůzky a asistuje při technických jednáních.
Zároveň vstupuje do kontaktu s odbornými asociacemi, uniemi a klastry v České republice, se kterými úzce spolupracuje a prezentuje činnost AIdAMu jejich firmám. Účastní se různých odborných akcí, seminářů a přednášek, odborných veletrhů a výstav.

Kontakt Desk AIdAM ČR:

Agáta Zábranská, Project manager Industry & Retail

Tel. +420 222 015 312,  mobil +420 725 569 135, agata.zabranska@camic.cz

Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku, www.aidam.it / Presentazione AIdAM Video AIdAM

Odborný specializovaný časopis ASSEMBLAGGIO

Bližší informace o AIdAMu a jeho členech naleznete v přiložených webových stránkách a v přílohách:                

AIdAM (Massimo Vacchini)

ABL (Andrea Moretti, Marco Bernuzzi)
AUTOMAC (Franco Perico)
CAMOZZI (Fabio Giacobbi)
COSBERG (Michele Viscardi)
EUCLID LABS (Monika Zywert)
TMP (Michele Merola)

  • NEWS 2018

13.-14.11. 2018 Zástupci Asociace AIdAM, konkrétně předseda Michele Viscardi, ředitel Massimo Vacchini a Mauro Viscardi z firmy Cosberg – člen AIdAMu, se zúčastnili 14. ročníku konference Automatizace, Robotizace a Procesy, kterou organizovala Fakulta strojní ČVUT v Praze, Ústav přístrojové a řídicí techniky a Ústav výrobních strojů a zařízení, s odbornou prezentací na téma Příklady flexibility a rekonfigurace poloautomatických výrobních systémů, od plánování až po mechatronické moduly.

1-5.10.2018 se asociace AIdAM a její členové zúčastnili 60. řočníku Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV v Brně  jako spoluvystavovatel s Italsko-českou komorou na ploše "AREA ITALIA" (pavilon V, stand 042). Veletrhu se zúčastnili tito členové AIdAM: Camozzi (stand 041); Cosberg (stand 036).

Více o veletrhu MSV naleznete v sekci Projekty.

25.4.2018 Michele Viscardi, předseda AIdAM představil asociaci na Průmyslovém fóru Itálie-Německo-ČR „Approaching Industry 4.0: a systemic challenge for humans“.

Více informací o události zde a v photogallery.

22.3.2018 v rámci letošního ročníku mezinárodního veletrhu AMPER 2018 se představila také Asociace AIdAM.

Více informací o události zde a v photogallery.

  • NEWS 2017

9.-13.10.2017 se asociace AIdAM a její členové zúčastnili 59. řočníku Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV v Brně. AIdAM měla jako asociace společný stánek jako spoluvystavovatel s Italsko-českou komorou na ploše "AREA ITALIA" (pavilon V, stand 041). Veletrhu se účastnili tyto členové AIdAM: Camozzi (stand 040); Cosberg (stand 036), TMP ENGINEERING SRL (stand 038).

Více o veletrhu MSV naleznete v sekci Naše události.

10.10. 2017 od 16:00 se uskutečnilo Slavnostní otevření italského pavilonu Area Italia, více informací zde.

26.-27.04.2017 se asociace AIdAM a její členové představili české odborné veřejnosti v rámci akce Kybernetická revoluce-Průmysl 4.0 v praxikterá se konala 26.4. od 09:00 na Výstavišti v Brně.

Kromě prezentace AIdAM ,  byli přítomni pro obchodní schůzky zástupci vybraných italských firem : Camozzi / Cosberg / Euclid Labs / Gav Sistemi / TMP Engineering .   Schůzky s italskými firmami probíhaly i následujícího dne 27. dubna 2017.

Podrobný seznam it.firem zde.

Článek o akci uveřejněný na www.camic.cz v sekci NEWS zde.

  • AKCE 2016:

04.11.2016 se zástupci asociace AIdAM a její členské firmy zúčastnili Česko-italského ekonomického fóra, organizovaného Asociací malých a středních podniků a živnostníků v ČR, dne 15. listopadu 2016 od 13:30 v Národním domě na Vinohradech, Praha 2.

23.09.2016 byla podepsaná smlouva o spolupráci mezi AIdAM a Italsko-českou obchodní komorou, více informací sekce NEWS web Camic

  • Tisková zpráva o podpisu Dohody mezi AIdAM a CAMIC zde
  • Prezentace AIdAM zde

Níže naleznete profily členů asociace AIdAM:

 

   

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin