close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

DESK AIdAM – Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku

01.01.2020

DESK AIdAM - Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku

Italsko-česká komora (Camic) působila jako zástupce Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku (AIdAM) v České republice reprezentuje italský Průmysl 4.0 v ČR v letech 2016 -2019.

Hlavním cílem zastoupení byl posílit průmyslovou spolupráci mezi ČR a Itálií v odvětvích automatizace a mechatroniky. Ty byli zásadní v přechodu na nové výrobní postupy známé jako Průmysl 4.0. „V rámci dohody s AIdAM připravíl Program rozvoje, který se týkal odvětví automatizace, mechatroniky a automobilového průmyslu. Tato odvětví již dnes tvoří polovinu zahraničního obchodu mezi ČR a Itálií,“ řekl předseda G. Pinciroli.

Camic pro členské firmy AIdAMu vyhledál na českém trhu nové obchodní příležitosti v oboru strojírenství, mechatroniky, automatizace a mechanizace výroby. Navazoval kontakty s českými výrobními firmami, pro které nabízel konkrétní řešení jejich potřeb, organizoval obchodní schůzky a asistoval při technických jednáních.
Zároveň vstupoval do kontaktu s odbornými asociacemi, uniemi a klastry v České republice, se kterými úzce spolupracoval a prezentoval činnost AIdAMu jejich firmám. Účastnil se různých odborných akcí, seminářů a přednášek, odborných veletrhů a výstav.

 

Asociace pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku, www.aidam.it / Presentazione AIdAM Video AIdAM

Odborný specializovaný časopis ASSEMBLAGGIO

Bližší informace o AIdAMu a jeho členech naleznete v přiložených webových stránkách a v přílohách:                

AIdAM (Massimo Vacchini)

ABL (Andrea Moretti, Marco Bernuzzi)
AUTOMAC (Franco Perico)
CAMOZZI (Fabio Giacobbi)
COSBERG (Michele Viscardi)
EUCLID LABS (Monika Zywert)
TMP (Michele Merola)

  • NEWS 2019

7. - 11.10.2019 se AIdAM zúčastnil spolu se společnostmi Cosberg a Camozzi, ve spolupráci s Camic, 61. mezinárodního veletrhu MSV v Brně. Firmy byly soustředěny v již tradičním prostoru Area Italia.

17.7.2019 Mauro Viscardi, zástupce společnosti Cosberg, člen AIdAM, se zúčastnil jako přednášející italsko-českého obchodního fóra Innovation for better life, pod vedením italského státního tajemníka ministra zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Manlia Di Stefana. Akci pořádali Velvyslanectví Itálie v Praze, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Confindustria, ABI a Hospodářská komora České republiky s podporou Camic.

19 - 22.3.2019 Zástupci AIdAM navštívili veletrh AMPER 2019. Díky speciálnímu strategickému umístění ve střední Evropě a dlouhé tradici v elektrotechnickém odvětví, představoval veletrh AMPER významnou příležitost pro setkání členských společností AIdAM, již aktivních v ČR.

  • NEWS 2018

13.-14.11. 2018 Zástupci Asociace AIdAM, konkrétně předseda Michele Viscardi, ředitel Massimo Vacchini a Mauro Viscardi z firmy Cosberg – člen AIdAMu, se zúčastnili 14. ročníku konference Automatizace, Robotizace a Procesy, kterou organizovala Fakulta strojní ČVUT v Praze, Ústav přístrojové a řídicí techniky a Ústav výrobních strojů a zařízení, s odbornou prezentací na téma Příklady flexibility a rekonfigurace poloautomatických výrobních systémů, od plánování až po mechatronické moduly.

1-5.10.2018 se asociace AIdAM a její členové zúčastnili 60. řočníku Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV v Brně  jako spoluvystavovatel s Italsko-českou komorou na ploše "AREA ITALIA" (pavilon V, stand 042). Veletrhu se zúčastnili tito členové AIdAM: Camozzi (stand 041); Cosberg (stand 036).

Více o veletrhu MSV naleznete v sekci Projekty.

25.4.2018 Michele Viscardi, předseda AIdAM představil asociaci na Průmyslovém fóru Itálie-Německo-ČR „Approaching Industry 4.0: a systemic challenge for humans“.

Více informací o události zde a v photogallery.

22.3.2018 v rámci letošního ročníku mezinárodního veletrhu AMPER 2018 se představila také Asociace AIdAM.

Více informací o události zde a v photogallery.

  • NEWS 2017

9.-13.10.2017 se asociace AIdAM a její členové zúčastnili 59. řočníku Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV v Brně. AIdAM měla jako asociace společný stánek jako spoluvystavovatel s Italsko-českou komorou na ploše "AREA ITALIA" (pavilon V, stand 041). Veletrhu se účastnili tyto členové AIdAM: Camozzi (stand 040); Cosberg (stand 036), TMP ENGINEERING SRL (stand 038).

Více o veletrhu MSV naleznete v sekci Naše události.

10.10. 2017 od 16:00 se uskutečnilo Slavnostní otevření italského pavilonu Area Italia, více informací zde.

26.-27.04.2017 se asociace AIdAM a její členové představili české odborné veřejnosti v rámci akce Kybernetická revoluce-Průmysl 4.0 v praxikterá se konala 26.4. od 09:00 na Výstavišti v Brně.

Kromě prezentace AIdAM ,  byli přítomni pro obchodní schůzky zástupci vybraných italských firem : Camozzi / Cosberg / Euclid Labs / Gav Sistemi / TMP Engineering .   Schůzky s italskými firmami probíhaly i následujícího dne 27. dubna 2017.

Podrobný seznam it.firem zde.

Článek o akci uveřejněný na www.camic.cz v sekci NEWS zde.

  • AKCE 2016:

04.11.2016 se zástupci asociace AIdAM a její členské firmy zúčastnili Česko-italského ekonomického fóra, organizovaného Asociací malých a středních podniků a živnostníků v ČR, dne 15. listopadu 2016 od 13:30 v Národním domě na Vinohradech, Praha 2.

23.09.2016 byla podepsaná smlouva o spolupráci mezi AIdAM a Italsko-českou obchodní komorou, více informací sekce NEWS web Camic

  • Tisková zpráva o podpisu Dohody mezi AIdAM a CAMIC zde
  • Prezentace AIdAM zde

Níže naleznete profily členů asociace AIdAM:

 

   

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin