close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

EcoDesign: 3R Ridurre, Riciclare, Riutilizzare – IKI

Šporkova 335/14, 118 00 Malá Strana


27.05.2021 -

Udržitelnost je jednou z největších výzev, kterým musí současná společnost čelit.

Nejnovější trendy italského i světového designu ukazují, jak je i v tomto odvětví nezbytné zabývat se dopadem našich aktivit na zdraví naší planety.

Putovní výstava EcoDesign, jejíž kurátorkou je Silvana Annicchiarico, představuje nový přístup k tvorbě předmětů, který používá nezvyklé přírodní materiály nebo v rámci nejnovějšího trendu recykluje odpadní materiály a přetváří odpad průmyslové produkce.

Dané výrobky jsou dílem mladých začínajících i mezinárodně uznávaných designérů jako např. Massimiliano Fuksas, Enzo Mari, Philippe Starck nebo Salvatore Ferragamo.

Výstavu EcoDesign pořádá Italský kulturní institut v Praze ve spolupráci s Velvyslanectvím Itálie a italským Ministerstvem zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce a řadí se k akcím pořádaným u příležitosti 26. konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (COP26), která se uskuteční v rámci partnerství mezi Spojeným královstvím a Itálií. Záštitu nad výstavou převzalo hlavní město Praha, radnice Prahy 1 a Italsko-česká obchodní a průmyslová komora (CAMIC). Místními mediálními partnery jsou Desingblok – Prague International Design Festival, DesignMag a Artalk.

Kde: Kaple Italského kulturního institutu

Otevírací doba: od pondělí do čtvrtka 12.00 – 18.00, pátek 10.00 – 14.00

Vstup při dodržení aktuálně platných nařízení je volný po předchozí rezervaci prohlídky na adrese: iicpraga@esteri.it

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin