Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

Události

Giancarlo Moscara: „Ve světě pana Barvy“ – Studio Lovecchio

Giancarlo Moscara, který se narodil v apulijském Lecce v roce 1940, a zemřel v roce 2019, byl umělec vizionář, pozorovatel a interpret velkých témat současného umění a kultury. Byl také inovátorem italské průmyslové komunikace, kterou byl považován, mezi 70. a 90. léty, za revolučního inovátora obrazu společností Iri, Eni, Agip, Vorwerk, Olivetti a politické ilustrace.

Regionální rada regionu Apulie umožnila realizaci výstavy Giancarla Moscary. Díla z let 1955-2019, (Historické muzeum města Lecce 16. října 2021/13. března 2022) jsou skvělou retrospektivou, která díky precizní filologické rekonstrukci vystavených děl a katalogu zdůrazňuje experimentální dynamiku a grafickou, vypravěčskou a malířskou kreativitu Moscary.

Pražská výstava, kterou kurátorsky připravila historička umění a manželka umělce Titti Pece, chce dát českému publiku poznat významného mezioborového, multimateriálního a avantgardního umělce, který v průběhu své dlouhé kariéry dokázal spojit živým, inovativním a vytříbeným způsobem nejen strukturu a skladbu tvarů a barev, ale také originální jazyky založené na tématech spojených jak s technikou, tak s kulturními, společenskými a intelektuálními událostmi.

 

Pro členy Camic je zde možnost uspořádat, v době konání výstavy, komentovanou prohlídku výstavy od historičky umění Marisy Milelly spojenou s přípitkem. Datum a čas lze dohodnout.

 

Akci zaštiťuje Italsko-česká obchodní a průmyslová komora.

 

Událost se koná v Galerii Lapidarium (Rámová 6, Praha 1) od 8. září do 10. října.

Pro více informací:  https://www.galerielapidarium.cz/

08

Září

2022

Loading…