Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

Události

Italské Dojmy – Koncert Orchestru regionu Friuli Venezia Giulia

FVG Orchestra je symfonické uskupení, které nedávno vzniklo na přání regionu Friuli Venezia Giulia, aby shromažďovalo různorodé hudební dědictví z pohraniční oblasti bohaté na tradiční hudbu. Orchestr nepřetržitě spolupracuje s významnými soutěžemi v regionu a s renomovanými národními festivaly a pořádá koncerty v zahraničí, například v Maďarsku, Slovinsku či Rakousku.

V Praze se orchestr představí poprvé, a to pod taktovkou maestra Paola Paroniho, který spolupracoval s mnoha mezinárodně uznávanými orchestry a operními domy a byl hlavním hostujícím dirigentem New York City Ballet.

Orchestr představí program složený ze slavných árií z italských oper, duet z Mozartova Don Giovanniho a večer zahájí poctou Antonínu Dvořákovi.

Sólisté:

Claudia Mavilia - soprán

Stefano Tanzillo - tenor

Simone D'Eusanio - bas

Ve spolupráci s: hudební a symfonickou institucí autonomního regionu Friuli Venezia Giulia – FVG Orchestra, autonomním regionem Friuli Venezia Giulia, asociací Friuli Venezia Giulia Turismo – Io Sono Friuli Venezia Giulia, Italským kulturním institutem v Praze, Italsko- českou obchodní a průmyslovou komorou v Praze, Honorárním konzulátem České republiky v Udine a AIAM ("Italská asociace hudebních akcí")

S podporou CIDIM, Comitato Nazionale italiano Musica - projekt Suono Italiano poporovaný italským minsterstvem zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce - generálním ředitelstvím pro zábavný průmysl

Pod záštitou Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Velvyslanectví České republiky v Římě a Generálního konzulátu České republiky v Miláně

Vstup je volný po předchozí rezervaci na EVENTBRITE

26

Listopad

2022

h.

19:00

Loading…