Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

Události

Koncert přátelství Itálie – Česká republika

Italský mládežnický orchestr „ORCHESTRA GIOVANILE INARTE“ a "Kolíček“, folklorní soubor při Základní umělecké škole Prahy 2 Ilji Hurníka, vás zvou na Koncert přátelství  Itálie - Česká republika,

kterému dala záštitu Italsko-česká obchodní a průmyslová komora.

Kdy: 6. září od 18:00

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2, Velký sál

Vstupné: dobrovolné, bez rezervace 

 

Kdy: 7. září v 17:00

Kde: Havlíčkovy sady, Viniční altán, Praha 2

Vstupné: Volný vstup

 

Italský mládežnický orchestr „ORCHESTRA GIOVANILE INARTE“ tvoří 20 hudebníků z řad současných i bývalých studentů prestižní hudební školy „Akademie umění“ ve Forlì. Orchestr spolupracuje s pěveckými sbory, operními pěvci či se zpěváky populární hudby a zúčastňuje se řady veřejných kulturních vystoupení. Ve svém repertoáru má celou řadu známých i méně známých skladeb od klasické hudby, filmové hudby až po současné populární hity. Vystupuje po celé Itálii, ale i v zahraničí. Za doprovodu tohoto orchestru vystoupí i student operního zpěvu na Gymnáziu a hudební škole hl. města Prahy Josef Jáchym Macek s italskou árií Per la gloria di adorarvi od Giovanniho Bononciniho pod vedením pana profesora J. Mrázka.

„Kolíček“ je folklorní soubor při Základní umělecké škole Prahy 2 Ilji Hurníka, který založila Božena Novotná v roce 1990. V rámci celosvětové soutěže v Riva del Garda, které se zúčastnilo 80 souborů z celého světa, získal 1. cenu a zvláštní ocenění za nástrojové vybavení. Dále opakovaně získává prvenství v celonárodních soutěžích lidových souborů. Úpravy písní i melodií mu po celou dobu dodává pan Milan Ort. Během svého působení Kolíček vystupoval v Německu, Francii, Chorvatsku, Polsku, Slovensku, Dánsku a v Itálii.

 

 

06

Září

2023

h.

18:00

Loading…