close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

Online recitál: „Z temného lesa do Ráje“ – IKI

Online


25.03.2021 -

U příležitosti dne Danta Alighieriho - Dantedì - ustanoveného v roce 2020 k datu, které určili vědci jakožto počátek nadpozemské cesty popsané v Božské komedii (25. března), Italský kulturní institut v Praze ve spolupráci s Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou (CAMIC) a ENIT, pod záštitou Společnosti Dante Alighieri v Praze, s radostí uvádí poetický recitál „Z temného lesa až do Ráje“ (Dalla selva oscura al Paradiso) natočený za zavřenými dveřmi v barokní kapli Institutu. Herci Jiří Mádl a Hana Vágnerová společně s Vladimírem Strnadem (vypravěč a hudební doprovod) čtou úryvky ze tří zpěvů Božské komedie v českém překladu Vladimíra Mikeše. Marco Chiodi se postaral o režii, kameru i střih.

Video bude možné zhlédnout na YouTube profilu Italského kulturního institutu v Praze od 25. března.

Recitovaný text je součástí audioknihy „Dalla selva oscura al Paradiso“, kterou realizovalo studio Emons Record ve 33 jazycích z podnětu Italského ministerstva zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce.

S laskavým svolením florentského Studio Art Media video obsahuje také záběry z výstavy „Dante Ipermoderno“ propagované Italským ministerstvem zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce pod záštitou Národního výboru pro oslavu 700 letého výročí skonu Danta Alighieriho. Tato výstava nabízí pohled na moderní ilustraci Dantovy tvorby prostřednictvím originálních děl autorů, jako jsou: Tom Phillips, Monika Beisner, Mimmo Paladino, Emiliano Ponzi a Paolo Barbieri, které budete moci zhlédnout v barokní kapli Italského kulturního institutu v měsících červenci a srpnu 2021.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin