Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

Události

Teatro San Carlo Neapol – Operní Gala – IKI

S radostí oznamujeme, že na pódiu se představí San Carlo Orchestra and Lyric Singing Academy s koncertem pořádaným v pražském Rudolfinu.

V rámci tohoto koncertu absolventi akademie přednesou nesmrtelné skladby čtyř italských velikánů romantického melodramatu: Rossiniho, Belliniho, Donizettiho a Verdiho, které se budou střídat s předehrami v podání orchestru Divadla San Carlo.

Koncert pořádá italské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce, Generální ředitelství pro veřejnou a kulturní diplomacii ve spolupráci s Velvyslanectvím Itálie a Italským kulturním institutem v Praze.

Divadlo San Carlo v Neapoli je nejstarší operní scénou na světě, v provozu od založení v roce 1737, a jedním z největších symbolů italské kultury. Úkol propojit se s publikem prostřednictvím umění největšíchh italských skladatelů 19. století bude svěřen nejmladšímu souboru neapolského divadla a jeho pěvecké akademie Accademia di Canto Lirico, která zahájila činnost v roce 2021 v průběhu pandemie Covid19 jako symbol regenerace a znovuzrození.

Více informaci a vstupenky

18

Prosinec

2022

Ora

19:30

Loading…