Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

News

20.05.2025

Členové Italsko-české komory navštívili unijní agenturu EUSPA

Členové Italsko-české obchodní a průmyslové komory navštívili v úterý 20. května agenturu Evropské unie pro vesmírné programy EUSPA, která má své hlavní sídlo v Praze.

Delegaci Italsko-české komory pozdravili výkonný ředitel Rodrigo da Costa a Head of Market, Downstream and Innovation Fiammetta Diani. Agentura v současnosti řídí více programů, mezi kterými je navigační systém Galileo, program pro pozorování Země z vesmíru Copernicus nebo systém pro precizní navigaci EGNOS. „Galileo je v současnosti nejspolehlivějším navigačním systémem na světě,“ uvedla Fiammetta Diani. Program Copernicus pak poskytuje největší objem dat z pozorování Země.

Sekce vedená Fiammettou Diani má za úkol, aby programy a aktivity EUSPA využívaly i subjekty mimo agenturu. „Podílíme se na dosažení hlavních priorit Evropské unie, například na digitalizaci,“ řekla Fiammetta Diani. Programy v gesci EUSPA mají pro firmy velké využití, například v precizním zemědělství. Agentura také vede dialog s hlavními podnikatelskými asociacemi a začala organizovat Industry Days, aby se lépe představila firmám. Účastní se pak unijního programu na podporu start-upů Cassini. Do detailu představili některé činnosti EUSPA její funkcionáři Flavio Sbardellati, Elena Lippi a Vojtěch Fort.

Agentura vznikla v roce 2004 a od roku 2012 je její hlavní sídlo v Praze. Vedle toho má další sídla a operační centra v jiných státech EU. Její základní rozpočet činí 80 milionů eur, dalších skoro 10 miliard eur je však v unijním rozpočtu na léta 2021 až 2028 vyčleněno na svěřené aktivity.

Zdroj: CAMIC

Loading…
Day tours from tirana Tour albania