Resultati di ricerca...
  • cs
  • it
close

Login

News

05.01.2022

CRIF: počet firemních bankrotů v roce 2021 vzrostl

Počet firem, kterých byl vyhlášen bankrot, v průběhu loňského roku vzrostl. Ukazují to údaje agentury CRIF, jež je členem Italsko-české komory.

V průběhu roku 2021 zkrachovalo 742 firem, což je o pětinu více než v roce 2020. Jedná se o nejvyšší údaj od roku 2017. „Za výrazným zvýšením bankrotů obchodních společností stojí kombinace řady faktorů,“ uvedla analytička agentury Věra Kameníčková. „Řada firem, které by zanikly už v průběhu roku 2020, přežívala díky kombinaci státní podpory a skutečnosti, že na sebe větší část roku 2020 nemusely podávat návrh na bankrot bez zbytečného odkladu,“ dodala. Odvětví, kde se bankroty nejvíce koncentrovaly, byla doprava a skladování a administrativní služby. Nejvíce krachy vzrostly v administrativních službách a v pohostinství a ubytování.

Snížil se naopak počet bankrotů osob samostatně výdělečně činných. Bankrot byl potvrzen v případě 6300 individuálních podnikatelů, což bylo o 14 procent méně než v roce 2020. Odvětví s největší koncentrací krachů jsou doprava a skladování, stavebnictví a pohostinství a ubytování.

Zdroj: www.informaceofirmach.cz

Zdroj fotografie: Pixabay

Loading…