close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

Od 26. listopadu se vrací MittelCinemaFest

19.11.2020

Od 26. listopadu do 3. prosince se do České republiky vrátí festival italského filmu MittelCinemaFest. Kvůli probíhající epidemii se festival uskuteční zcela on-line.

Letos bylo do festivalového programu zařazeno 11 filmů, jež zastupují různé žánry nedávné italské filmové produkce. „Většina z vybraných filmů byla promítána v rámci prestižních festivalů jako Berlinale, Mezinárodní filmový festival v Benátkách a festival Festa del Cinema v Římě, na kterých získaly významná národní a mezinárodní ocenění,“ uvedl italský velvyslanec J.E. Francesco Saverio Nisio.

Mezi organizátory jsou i letos Italsko-česká obchodní a průmyslová komora a agentura na podporu turismu ENIT, která má při komoře zastoupení. „Filmy jsou významným prostředkem na podporu Itálie a Made in Italy a jejich tvorba představuje také významné ekonomické odvětví,“ uvedl generální tajemník komory Matteo Mariani.

I přesto, že filmový festival je letos ochuzen o příležitosti k setkání, podle ředitelky Italského kulturního institutu v Praze Alberty Lai on-line formát dovoluje oslovit diváky na území celé České republiky. Promítání filmů navíc bude letos zdarma. Pokud se on-line formát osvědčí ředitelka nevyloučila, že v budoucnosti bude mít festival hybridní podoby s promítáním přes streamovací platformy a v sálech kina.

Akci pořádá Velvyslanectví Itálie v Praze, Italský kulturní institut, ve spolupráci s Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou, ENIT (Italská národní centrála pro cestovní ruch), Istituto Luce Cinecittà a s pražskem kinem Lucerna, ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, českou distribuční společností Aerofilms, Segafredo Zanetti, nadací Eleutheria a hotelem Alchymist. Mediálními partnery jsou: La Pagina, Progetto Repubblica Ceca, DESIGN home and garden, Cafè Boheme, Italia Praga One Way, Radio 1, Patrimonio Italiano TV, IBC – Italian Business Center, ČSFD – Česko-Slovenská filmová databáze, Echo 24 a expats.cz.

 

Program festivalu: https://www.mittelcinemafest.cz/index.html

Zdroj a zdroj fotografie: MittelCinemaFest

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin