close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

Skupina Camozzi vyrobila roboty pro kontrolu a údržbu nového mostu v Janově

06.08.2020

Skupina Camozzi vyrobila robotový systém kontroly a údržby, který bude namontován na nový most v Janově. Nový most, který nahradil zřícený Morandiho viadukt, byl slavnostně otevřen dne 3. srpna.

Nový systém byl navržen Italským technologickým ústavem. Pro výrobu byla vybrána skupina Camozzi kvůli její rozsáhlé zkušenosti s průmyslovou robotikou a mechatronikou. Sytém zaručí aktivity kontroly a údržby nad rámec zákonných povinností, „Tento robotický systém kontroly je jako první na světě plně automatizovaný a představuje model, který lze replikovat na globální úrovni, s cílem zvýšit bezpečnost nejen tohoto druhu infrastruktury ale všech děl inženýrského stavitelství, jež mohou vyžadovat automatizovanou kontrolu,“ uvádí skupina Camozzi.

Systém tvoří jedna dvojice inspekčních robotů a jedna dvojice údržbových robotů. Inspekční roboti jsou osazeni senzory a kamerami, jež zasílají data měření a detailní snímky mostu do kontrolního velínu. Údržbové roboty odstraňují prach a jiné menší částice z vnější části mostu, a to především z protivětrných stěn a fotovoltaických panelů. Nový systém bude osazen a spuštěn na podzim.

Zdroj: https://news.camozzi.com/news-ita/completati-i-robot-per-il-nuovo-ponte-di-genova.kl

Zdroj fotografie: governo.it

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin