close

Login

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora
  • cs
  • it

Luca Vannucci byl vyznamenán Řádem italské hvězdy

12.04.2019

Dr. Luca Vannucci byl na začátku dubna vyznamenán Řádem italské hvězdy ve stupni Důstojník. Vyznamenání, které je vyhrazeno Italům žijícím v zahraničí a zahraničním občanům, bylo předáno italským velvyslancem J.E. Francescem Saveriem Nisiem.

Dr. Luca Vannucci byl vyznamenán za své výzkumné aktivity v oblasti prevence a léčby nádorových onemocnění. Dr. Vannucci je dlouholetým ředitelem Laboratoře Imunoterapie při Mikrobiologickém ústavu Akademie věd ČR. Jeho výzkumy se zaměřují především na prevenci a léčbu rakovin za použití přirozené reakce imunitního systému. Dr. Vannucci byl navíc zvolen na konci loňského roku předsedou České imunologické společnosti a stal se tak prvním zahraničním výzkumníkem v čele této vědecké organizace.

„Z vyznamenání mám velkou radost, protože uznává nejen mé výzkumné aktivity ale i práci ve prospěch italské komunity v ČR a rozvoje vědeckých vztahů mezi Itálií a ČR,“ uvedl Dr. Vannucci. Jeho Laboratoř Imunoterapie dlouhodobě spolupracuje s univerzitami a výzkumnými středisky v Itálii a v minulosti přijeli do Prahy na její pozvání významní italští vědci. Dr. Vannucci je také velice aktivní na poli organizace italských vědců působících v ČR. Po dvou setkání v loňském roce probíhá příprava první vědecké konference italských výzkumníků v ČR, jež proběhne ve dnech 18. až 20. června v Italském kulturním institutu.

Výzkumné aktivity Laboratoře Imunoterapie jsou podporovány sbírkou otevřenou Italsko-českou komorou. Více informací zde.

Zdroj: Camic

Zdroj fotografie: Italské velvyslanectví v Praze

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin